مهندس عاملی
مهندس عاملی

نگاه تحلیلی طلاب به فعالیت‌های مجازی دشمن ضروری است

کارشناس سامانه های آموزش فضای مجازی و ارتباطات نوین حوزه علمیه خراسان توصیه کرد: شایسته است طلاب علوم دینی به فعالیت های دشمن در فضای مجازی نگاهی تحلیلی داشته باشند تا بتوانند جامعه را آگاه کنند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، سید حامد عاملی در اولین جلسه مجمع عمومی مدیران فضای مجازی حوزه علمیه خراسان با اشاره به جمله راهبردی رهبر معظم انقلاب که فرمودند: «اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است»، توصیه کرد: طلاب علوم دینی به فعالیت های دشمن در فضای مجازی نگاهی تحلیلی داشته باشند تا بتوانند جامعه را آگاه کنند.
وی با بیان اینکه اگر فضای مجازی را جدی نگیریم، سال های مخاطره آمیزی را در پیش رو خواهیم داشت، افزود: روحانیون می توانند با شناخت دقیق فضای مجازی و فرصت ها و تهدیدهای آن، معارف و مفاهیم اسلام را تبیین و تبلیغ کنند.
کارشناس سامانه های آموزش فضای مجازی و ارتباطات نوین حوزه علمیه خراسان تصریح کرد: باید در عرصه فضای مجازی ایده های ملی و بین المللی تولید کرد و دید طلاب حوزه علمیه را گسترش داد؛ این وظیفه شرعی شیعیان منتظر است که از پیشرفته ترین روش های تبلیغ استفاده کنند.
عاملی بر ضرورت حرکت مهندسی شده و گام به گام برای حضور اثربخش در فضای مجازی تأکید کرد و گفت: حرکت های بی هدف و مقطعی فعالان فضای مجازی نمی تواند اهداف انقلاب در فضای مجازی را محقق سازد.
وی با اشاره به فعالیت های گسترده دشمن در فضای مجازی و در مناسبت های مختلف، ابراز کرد: حوزه علمیه متولی امر دین است و بر این اساس باید در مناسبت های مختلف ملی و بین المللی موضع و جهت گیری خود را مشخص کند و حرف خود را بزند.
این فعال فضای مجازی با بیان این که  از لوازم و مقدمات فعالیت در این عرصه عالم بودن است، گفت: باید از این مقدمات و زمینه ها برای حضور در عرصه های اجتماعی و اثرگذاری بر روندهای مختلف استفاده کرد تا ثمرات و نتایج آن درک شود.
عاملی با تأکید بر این که فرصت سوء استفاده برای دشمنان در صورت انفعال حوزه علمیه در فضای مجازی فراهم می آید ، اظهار کرد: حوزه علمیه می تواند به صورتی فعال و کنش گر در فضای مجازی حضور داشته باشد و جامعه احساس کند که حوزه علمیه اتفاقات گوناگون اجتماع را رصد می کند.
کارشناس سامانه های آموزش فضای مجازی و ارتباطات نوین حوزه علمیه خراسان در پایان بر استفاده حوزه علمیه از ظرفیت نهادها و گروه های مختلف دینی فعال در فضای مجازی و هماهنگی با آن ها برای مقابله با هجمه های اعتقادی علیه جوانان تأکید کرد.

درباره‌ی fava

حتما ببینید

مهندس رحمانی

برای اولین بار «نرم افزار پیام رسان موبایل» در حوزه علمیه تولید شد

‌مسئول اداره فضای مجازی دفتر فناوری اطلاعات حوزه علمیه خراسان، گفت: نرم افزار پیام رسان …

مهندس ابراهیمی و مهندس جهرمی

حوزه علمیه خراسان به شبکه ملی اطلاعات متصل خواهد شد

حوزه علمیه خراسان به زودی با هماهنگی شرکت زیرساخت خراسان، به شبکه ملی اطلاعات متصل …

مهندس قاسم زاده

ارتقای سرور های حوزه علمیه خراسان

مسئول اداره زیرساخت و امنیت دفتر فناوری اطلاعات حوزه علمیه خراسان گفت: سرورهای این حوزه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.