نیازهای عاطفی در فضای مجازی
نیازهای عاطفی

فضای مجازی جایی برای رفع نیازهای عاطفی!

کمبود نیاز عاطفی خانواده مهم ترین اصل در گرایش و پناه آوردن افراد به فضای مجازی است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، محبوبه زلفی زاده، استاد حوزه و دانشگاه در نشست تخصصی مبلغان و معاونان فرهنگی مدارس خواهران حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه رسانه یک ابزار است و با شناخت آسیب های فضای مجازی، می توان آن را به صورت صحیح و مناسب استفاده و دین را در قالب آن مطرح کرد، گفت: البته داشتن تقوا، مانع از بروز آسیب ها در فضای رسانه و فضای مجازی می شود.

مدیر مدرسه علمیه رضویه مشهد با اشاره به قرآن کریم درباره راهکار برای استفاده صحیح از فضای مجازی، ابراز داشت: قرآن تأکید به پیشگیری دارد و اصل هدایت را نیز در کنار پیشگیری عنوان می کند. از طرفی فراهم شدن زمینه هدایت و ارشاد، زمانی صورت می گیرد که پایه های اعتقادی و مبانی آموزش به فرد محکم باشد تا از تکنولوژی رسانه استفاده درست کند.

وی یک راهکار قرآنی برای افرادی که غرق در فضای رسانه شده اند ارائه و تصریح کرد: قرآن در چنین شرایطی به ما فرمان می دهد که از محیط گناه هجرت کنیم ولی باید در نظر داشت که این کار به یکباره میسر نیست و نیازمند فرصت و زمان کافی است.

خانم زلفی زاده با اشاره به اینکه افرادی که به فضای مجازی اعتیاد پیدا کردند دارای یک خلق ثانویه شده اند که باید به صورت تدریجی او را از فضای مخرب و فاسد دور کرد، ابراز داشت: این کار با آموزش به فرد برای هجرت از گناه، با مدیریت آگاهی و رسانه ای و تدریج در امر هدایت واصل جایگزین و سالم سازی امکان پذیر می شود.

وی کمبود نیاز عاطفی خانواده را به عنوان مهم ترین اصل در گرایش و پناه آوردن افراد به فضای مجازی دانست و گفت: وقتی از لحاظ عاطفی در خانواده ها فقر وجود دارد فرد نمی تواند آن نیاز را در محیط سالم خانواده برطرف کند و بنابراین در فضای مجازی و خارج از محیط خانه به دنبال برطرف کردن نیاز خود می گردد و این مسأله سبب سست شدن تدریجی بنیان خانواده می شود.

درباره‌ی fava

حتما ببینید

مهندس عاملی

نگاه تحلیلی طلاب به فعالیت‌های مجازی دشمن ضروری است

کارشناس سامانه های آموزش فضای مجازی و ارتباطات نوین حوزه علمیه خراسان توصیه کرد: شایسته …

مهندس رحمانی

برای اولین بار «نرم افزار پیام رسان موبایل» در حوزه علمیه تولید شد

‌مسئول اداره فضای مجازی دفتر فناوری اطلاعات حوزه علمیه خراسان، گفت: نرم افزار پیام رسان …

مهندس ابراهیمی و مهندس جهرمی

حوزه علمیه خراسان به شبکه ملی اطلاعات متصل خواهد شد

حوزه علمیه خراسان به زودی با هماهنگی شرکت زیرساخت خراسان، به شبکه ملی اطلاعات متصل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.