مهندس ابراهیمی
مهندس ابراهیمی

فضای مجازی به اندازه انقلاب اسلامی اهمیت دارد

مسئول دفتر فناوری و اطلاعات حوزه علمیه خراسان، گفت: از دیدگاه رهبری نظام اسلامی فضای مجازی به اندازه انقلاب اسلامی، دارای اهمیت می باشد.

رضا ابراهیمی، مدیر فناوری و اطلاعات حوزه علمیه خراسان، در گفتگو با خبرنگار این روابط عمومی حوزه علمیه خراسان در خصوص ارزیابی پایگاه های اطلاع رسانی مدارس تا پایان امسال، اظهار کرد: فضای مجازی به اندازه انقلاب اسلامی اهمیت دارد.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری( حفظه الله)، و با تاکید بر اینکه فضای مجازی به اندازه انقلاب اسلامی اهمیت دارد، ابراز کرد: بهترین مکانی که می توان در آن تولید محتوای اسلامی داشت، حوزه های علمیه است.
مسئول دفتر فناوری و اطلاعات حوزه علمیه خراسان، با بیان اینکه فضای مجازی، بستری است که مطالب را در سراسر دنیا منتشر می کند، گفت: شاخصه مهمی که در سند چشم انداز حوزه علمیه خراسان در افق ۱۴۱۴ به آن اشاره شده است، ضریب نفوذ در فضای مجازی است.
وی با اشاره به اینکه تقویت مدیران مدارس علمیه در انتشار تولید محتوا در فضای گسترده تر، یکی از اهداف ارزیابی پایگاه های اطلاع رسانی مدارس می باشد، تصریح کرد: تقویت پایگاه فضای مجازی مدارس علمیه، در نشست مدیران و مسئولان فناوری، مورد بررسی و نسبت به اجرای آن تاکید گردید .
ابراهیمی با اشاره به ارزیابی سایت مدارس، افزود: در مرحله اول، احصا پایگاه ها و در ادامه ارزیابی روند فعالیت ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.
وی، ارائه خدمات آموزشی از طریق پرتال مدارس را بعنوان اولین شاخص این ارزیابی عنوان کرد و گفت: دومین شاخصه ارزیابی ها بحث خدمات پژوهشی می باشد، که در سند چشم انداز حوزه علمیه خراسان به آن اشاره و تاکید شده است.
مسئول دفتر فناوری و اطلاعات حوزه علمیه خراسان، ادامه داد: یکی از شاخص های مهم این ارزیابی که رسالت حوزه های علمیه نیز می باشد، ارتباط با مردم از لحاظ فرهنگی، اجتماعی، سیاسی است.
وی با بیان اینکه آخرین شاخص ارزیابی پایگاه های اطلاع رسانی مدارس علمیه، بحث فنی، طراحی، کارایی و گرافیک سایت ها است، گفت: این شاخص بررسی خواهد کرد که سایت مدارس در جهت جذب مخاطب به چه میزان موفق عمل کرده است.
ابراهیمی با اشاره به اینکه این ارزیابی برای تمام مدارس علمیه برادران و خواهران خراسان صورت خواهد گرفت، خاطر نشان کرد: در کمیته ارزیابی متشکل از عرصه های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و فنی ، مجموع امتیاز این شاخص ها، سایت های برتر را مشخص خواهد کرد.
وی با تاکید بر اینکه مدارس علمیه تا پنجم اسفندماه سال جاری جهت معرفی سایت خود به این مرکز مهلت دارند، خاطر نشان کرد: نتیجه ارزیابی ها تا پایان امسال ارزیابی خواهد شد و طی مراسمی از برگزیدگان نیز تجلیل بعمل خواهد آمد.
مسئول دفتر فناوری و اطلاعات حوزه علمیه خراسان، در پایان اظهار کرد: در برنامه ارزیابی سال آینده، علاوه بر شاخص های پایگاه اطلاع رسانی، کلیه فعالیت های فناوری اطلاعات مدارس مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

درباره‌ی fava

حتما ببینید

مهندس عاملی

نگاه تحلیلی طلاب به فعالیت‌های مجازی دشمن ضروری است

کارشناس سامانه های آموزش فضای مجازی و ارتباطات نوین حوزه علمیه خراسان توصیه کرد: شایسته …

مهندس رحمانی

برای اولین بار «نرم افزار پیام رسان موبایل» در حوزه علمیه تولید شد

‌مسئول اداره فضای مجازی دفتر فناوری اطلاعات حوزه علمیه خراسان، گفت: نرم افزار پیام رسان …

مهندس ابراهیمی و مهندس جهرمی

حوزه علمیه خراسان به شبکه ملی اطلاعات متصل خواهد شد

حوزه علمیه خراسان به زودی با هماهنگی شرکت زیرساخت خراسان، به شبکه ملی اطلاعات متصل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.