حضرت آیت الله عاملی
حضرت آیت الله عاملی

دشمن از ورود حوزه علمیه به فضای مجازی می‌هراسد

مدیر حوزه علمیه خراسان تصریح کرد: برخی از کسانی که حوزه علمیه را از ورود به فضای مجازی می ترسانند، عامل دشمن هستند تا آنان در هر کاری که بخواهند در این عرصه انجام دهند، یکه تازی کنند.

آیت الله عاملی در نشستی با رئیس مرکز پژوهش های اسلامی صدا و سیما، و به فعالیت و تخریب نظام اسلامی از سوی دشمن اشاره و تاکید کرد: برخی از کسانی که حوزه علمیه را از ورود به فضای مجازی می ترسانند، عامل دشمن هستند تا آنان در هر کاری که بخواهند در این عرصه انجام دهند، یکه تازی کنند.
وی با اشاره به تلاش حوزه علمیه خراسان در نیاز سنجی و نظام سازی، گفت: نمی توان بدون آمادگی و هدفمندی با دشمن مقابله کرد.
مدیر حوزه علمیه خراسان با اشاره به فعالیت یک ساله در عرصه فضای مجازی در حوزه علمیه خراسان، ابراز کرد: دست کم هر ماه یک طرح و حرکت جدید در این عرصه انجام و ریل گذاری شده است.
آیت الله عاملی با بیان اینکه اگر بخش های گوناگون از دین برگرفته نشده باشد، نظامی سکولار تشکیل خواهد شد، ابراز کرد: حوزه علمیه به همین علت باید فعالان زیادی برای پاسخگوئی به نیازهای نظام اسلامی داشته باشد تا نظامی دینی شکل بگیرد.
وی با اشاره به اینکه باید سخنی روشن و شفاف داشت، تاکید کرد: بزرگترین جنگ امروز درباره فرهنگ و ادیان است که پیشگامان مقابله با آن حوزه های علمیه هستند.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان افزود: از آنجا که قلمرو دین محدود نیست، به عنوان نقشه زندگی بشر برای انسان با نیازها و استعدادهای بی نهایت برنامه دارد.
وی با اشاره به جلسه ای که با مدیرکل صدا و سیمای خراسان رضوی برگزار شده ، گفت: بر این اساس، متوجه شدیم که این مرکز در حد امکانات برای همکاری با حوزه علمیه آماده است و نتیجه این جلسه تعامل گسترده تر و با کیفیت بیشتر بود.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان در ادامه با اشاره به اینکه حوزه علمیه شناخته نشده و خیلی محدود معرفی شده است، اظهار کرد: امروز فعالیت زیادی در عرصه های مختلف لازم است که به عنوان مثال تبلیغ به خوبی معرفی نشده و عرصه آن را تنها منبر می دانند در حالی که نیازهای آموزشی، پژوهشی و… حوزه و جامعه با اقشار مختلف و انتظارات جدید سیاسی، اخلاقی، اقتصادی و… فراوان می باشد که حوزه می بایست به آن پاسخ دهد.
آیت الله عاملی با بیان اینکه نباید جزیره ای عمل کرد بلکه همه کارها باید سازماندهی و دست کم مجمع الجزایری عمل شود، اظهار کرد: اگر حرکت های آموز شی و فرهنگی با حوزه علمیه همراه باشد، کیفیت خوبی خواهد گرفت.
وی مثال زد: حرکت معنا دار، هدفمند و آموزش دیده و گسترده حدود ۱۷۰۰ مبلغ در پیاده روی اربعین که از حرم تا حرم می توان نام برد، حماسه ساز و فرهنگ ساز شد.
مدیر حوزه علمیه خراسان به نگاه و شناخت مقام معظم رهبری نسبت به ظرفیت ها و استعدادهای حوزه علمیه خراسان اشاره و اظهار کرد: بر اساس فرمایش معظم له، حوزه علمیه خراسان می تواند رشد زیادی در فعالیت های مختلف داشته باشد.
کارگروه علمی و فنی حوزه و رسانه ملی تشکیل شود
وی رسانه را زیر مجموعه فرهنگ دانست و با اشاره به احساس خوبی که در تعامل صداوسیما با حوزه علمیه وجود دارد، نسبت به اهمیت افزایش تعامل حوزه و صدا و سیما و تشکیل کارگروه مشترک علمی و فنی و ارائه برنامه ای منظم تاکید کرد.
آیت الله عاملی با بیان اینکه این امر منظم تامین کننده خواست مردمی و حرکتی فعال، غیر تکراری و تحولی خواهد بود، گفت: علاوه بر تولید برنامه، چاپ کتاب و مجله نیز می تواند از دستاوردهای این کارگروه باشد.

درباره‌ی fava

حتما ببینید

مهندس عاملی

نگاه تحلیلی طلاب به فعالیت‌های مجازی دشمن ضروری است

کارشناس سامانه های آموزش فضای مجازی و ارتباطات نوین حوزه علمیه خراسان توصیه کرد: شایسته …

مهندس رحمانی

برای اولین بار «نرم افزار پیام رسان موبایل» در حوزه علمیه تولید شد

‌مسئول اداره فضای مجازی دفتر فناوری اطلاعات حوزه علمیه خراسان، گفت: نرم افزار پیام رسان …

مهندس ابراهیمی و مهندس جهرمی

حوزه علمیه خراسان به شبکه ملی اطلاعات متصل خواهد شد

حوزه علمیه خراسان به زودی با هماهنگی شرکت زیرساخت خراسان، به شبکه ملی اطلاعات متصل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.