دکتر ولوی
دکتر ولوی

با عدم استفاده از ظرفیت فضای مجازی با چالش های جدی مواجه خواهیم بود

دکتر ولوی در جمع طلاب و اساتید مدرسه تخصصی امیرالمومنین (علیه السلام) بیرجند تاکید کرد: اگر از ظرفیت فضای مجازی در راستای مکتب اسلام و انقلاب اسلامی بهره برداری نشود بدون تردید با چالش های جدی مواجه خواهیم بود.

به گزارش روابط عمومی مدیریت استانی حوزه علمیه خراسان جنوبی، در این جلسه مشاور عالی وزیر دفاع اظهار داشت: فضای مجازی بدون تردید نقش تاثیرگذاری در جوامع امروزی دارد به گونه ای که بدون فهم درست آن در بسیاری از موضوعات نمی توان اظهار نظر کرد، زندگی عینی انسان معاصر با فضای مجازی پیوند ناگسستنی دارد.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری مد ظله العالی از همان ابتدای دوران رهبریشان تاکید ویژه ای بر فضای مجازی داشتند، جمله معروف ایشان که فرمودند: « اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است » به خوبی هویدا کننده این امر است.
مشاور عالی وزیر دفاع افزود: علم و تکنولوژی به صورت فزاینده در حال رشد است و در آینده ای نه چندان دور، ۵ تا ۱۰ سال دیگر، تصور ما از فضای مجازی چیز دیگری خواهد بود و به قدری این رشد ادامه خواهد داشت که گویا انسان با دو واقعیت رو به رو است؛ یکی واقعیت عینی و دیگری واقعیت مجازی یعنی هر آنچه در عالم عین است نمونه مجازی آن نیز خواهد بود. آنچه مساله را پیچیده تر می کند این است که افق پیش رو در این عرصه مبهم و متغیر است و این خاصیت فضای مجازی است.
وی با اشاره به اینکه امروزه شاید بتوان ادعا کرد: شبکه های اجتماعی به قدری توانمند هستند که می توانند نقش یک دولت را بازی کنند و در برخی موارد به اندازه یک دولت تاثیرگذاری اجتماعی داشته باشند. تاکید کرد: که اگر از ظرفیت فضای مجازی در راستای مکتب اسلام و انقلاب اسلامی بهره برداری نشود بدون تردید با چالش های جدی مواجه خواهیم بود.
شایان ذکر است ایشان در ادامه به برخی از نوآوری هایی که به تازگی در عرصه مجازی ایجاد شده است پرداخت.

دکتر ولوی
دکتر ولوی

درباره‌ی fava

حتما ببینید

مهندس عاملی

نگاه تحلیلی طلاب به فعالیت‌های مجازی دشمن ضروری است

کارشناس سامانه های آموزش فضای مجازی و ارتباطات نوین حوزه علمیه خراسان توصیه کرد: شایسته …

مهندس رحمانی

برای اولین بار «نرم افزار پیام رسان موبایل» در حوزه علمیه تولید شد

‌مسئول اداره فضای مجازی دفتر فناوری اطلاعات حوزه علمیه خراسان، گفت: نرم افزار پیام رسان …

مهندس ابراهیمی و مهندس جهرمی

حوزه علمیه خراسان به شبکه ملی اطلاعات متصل خواهد شد

حوزه علمیه خراسان به زودی با هماهنگی شرکت زیرساخت خراسان، به شبکه ملی اطلاعات متصل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.