آقای طالب زاده
آقای طالب زاده

طلاب اولویت‌های تبلیغ در فضای مجازی را بشناسند

طالب زاده تأکید کرد: برای فعالیت در فضای مجازی و رسانه ای به ایجاد مراکز توفان فکری متشکل از فعالان و نخبگان حوزوی نیاز داریم.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، نادر طالب زاده در همایش «فضای مجازی؛ اندیشه و عمل» که به همت دفتر مناوری اطلاعات حوزه علمیه خراسان  از طریق ارتباط با اسکایپ با اشاره به اهداف مقدس و عالیه تشکیل حوزه علمیه در طول تاریخ عنوان کرد: انقلاب اسلامی ایران تحولی عظیم در رسانه های دنیا ایجاد کرد و اگر انقلاب نبود، امروز شبکه های تخصصی خبری هم چون سی ان ان در غرب وجود خارجی نداشتند.
وی اضافه کرد: اسلام، انقلاب و بیداری اسلامی، کنش و اکشن است و دشمنان اسلام همواره به دنبال پاسخگویی و مقابله با فعالیت های مجاهدانه و متعالی مسلمانان بوده اند.
این مستندساز و فعال رسانه ای با اشاره به تحولات منطقه خاورمیانه، ابراز کرد: حضور اسلام در خاورمیانه پای دشمنان این دین را به این منطقه کشانده است.
طالب زاده ادامه داد: حضور فعال و در صحنه بودن مسلمانان باعث شده که دشمنان مراکز فکری، تحقیقاتی و اتاق های فکر متعددی را برای تحلیل اتفاقات دنیا و تصمیم گیری در برابر رشد مکتب اسلام ایجاد کنند.
وی با اشاره به درگیری مسلمانان با گروه های تروریستی به ظاهر اسلامی، گفت: ایجاد بدل برای اسلام ناب یکی دیگر از حربه های دشمن برای بازداشتن اسلام از رسیدن به اهدافش بوده است.
یمن و فلسطین، مسئله ای آخر الزمانی است
این مستندساز و فعال رسانه ای با بیان این که استکبار جهانی می خواهد مسئله فلسطین را در درجه چندم اولویت های مسلمانان قرار دهد و با بیان این که جنگ یمن یک بحث آخرالزمانی بوده و در رادار رسانه ای ما به خوبی به آن پرداخته نشده است، ابراز کرد: مسئله یمن و فلسطین باید برنامه درجه یک ما باشد و حوزه علمیه باید این امر را از نظام و مسئولان بخواهد.
طلاب علوم دینی در فضای مجازی فعال باشند
طالب زاده با تأکید بر این که به روز کردن جامعه و مطلع کردن مردم از مسائل روز امر مقدسی است، گفت: بررسی عقبه حوزه علمیه نشان می دهد که امروز طلاب باید در فضای رسانه ای فعال و به روز باشند.
وی با اشاره به اهمیت شناخت و تحلیل دقیق طلاب حوزه علمیه از مسائل روز جامعه و جهان، عنوان کرد: حوزه علمیه باید اولویت ها را بشناسد و در مورد آن ها اطلاعات کسب کرده و تبلیغ کند و برای رسیدن به اهداف روی تصمیم گیران کشور فشار بیاورد.
این مستندساز و فعال رسانه ای تأکید کرد: برای فعالیت در فضای مجازی و رسانه ای به ایجاد مراکز توفان فکری متشکل از فعالان و نخبگان حوزوی نیاز داریم.
طالب زاده با تأکید بر این که عموم مردم باید از اتفاقاتی که در کشورهایی چون آمریکا رخ می دهد باخبر باشند، ابراز کرد: طلاب باید در این عرصه نیز نقش تبلیغی خود را داشته باشند و در زمینه های مختلف صاحب نظر باشند.
وی با اشاره به فعالیت های گسترده دشمن در فضای مجازی و رسانه ای و ضعف فعالیت های تبلیغی در این عرصه ها، گفت: در حال حاضر زمان زیادی برای فعالیت وجود ندارد و باید در برخی عرصه ها از مسیرهای میانبر استفاده کرد.

درباره‌ی fava

حتما ببینید

مهندس عاملی

نگاه تحلیلی طلاب به فعالیت‌های مجازی دشمن ضروری است

کارشناس سامانه های آموزش فضای مجازی و ارتباطات نوین حوزه علمیه خراسان توصیه کرد: شایسته …

مهندس رحمانی

برای اولین بار «نرم افزار پیام رسان موبایل» در حوزه علمیه تولید شد

‌مسئول اداره فضای مجازی دفتر فناوری اطلاعات حوزه علمیه خراسان، گفت: نرم افزار پیام رسان …

مهندس ابراهیمی و مهندس جهرمی

حوزه علمیه خراسان به شبکه ملی اطلاعات متصل خواهد شد

حوزه علمیه خراسان به زودی با هماهنگی شرکت زیرساخت خراسان، به شبکه ملی اطلاعات متصل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.