مهندس قاسم زاده
مهندس قاسم زاده

ارتقای سرور های حوزه علمیه خراسان

مسئول اداره زیرساخت و امنیت دفتر فناوری اطلاعات حوزه علمیه خراسان گفت: سرورهای این حوزه به علت راه اندازی سامانه‌های جدید و توسعه آنها جهت افزایش سرعت ارائه خدمات به طلاب ارتقا یافت.
مهندس قاسم زاده در گفتگو با روابط عمومی حوزه علمیه خراسان ابراز کرد: سرورهای حوزه علمیه خراسان به علت راه اندازی سامانه‌های جدید و توسعه آنها جهت افزایش سرعت ارائه خدمات به طلاب این حوزه، ارتقا یافت.
مسئول اداره زیرساخت و امنیت دفتر فناوری اطلاعات حوزه علمیه خراسان خاطر نشان کرد: این ار تقا در سه حوزه نرم افزاری و سخت افزاری و امنیت صورت گرفت.
وی خاطر نشان کرد: با اقدامات صورت گرفته بستر مناسبی برای راه اندازی سامانه های بیشتر ویژه طلاب این حوزه در آینده فراهم شده است.
مسئول اداره زیرساخت و امنیت دفتر فناوری اطلاعات حوزه علمیه خراسان در رابطه با ویروس باج افزارها به ویژه آنچه در ماه اخیر در کشور وجود داشت، تصریح کرد: علیرغم اینکه تعدادی از سازمان‌ها به این ویروس آلوده شدند، با توجه به پیش بینی‌های قبلی صورت گرفته توسط متخصصان امنیت حوزه علمیه خراسان هیچ گونه آسیبی به تجهیزات این مرکز وارد نشده است.
وی گفت: البته راهکارها برای مقابله هر چه بهتر با اینگونه تهدیدها در بروز رسانی اخیر اجرا شده است.
قاسم زاده در رابطه با باج افزارها به کاربران، پیشنهاد کرد: با توجه به توسعه روز افزون باج افزارها در جهان حتما می‌بایست سیستم‌ها مجهز به آنتی ویروس بوده و همه سیستم عامل‌ها بروز رسانی شوند؛ در غیر این صورت احتمال آلوده شدن به این ویروس‌ها زیاد و بازیابی اطلاعات کار بسیار دشواری خواهد بود.

درباره‌ی fava

حتما ببینید

مهندس عاملی

نگاه تحلیلی طلاب به فعالیت‌های مجازی دشمن ضروری است

کارشناس سامانه های آموزش فضای مجازی و ارتباطات نوین حوزه علمیه خراسان توصیه کرد: شایسته …

مهندس رحمانی

برای اولین بار «نرم افزار پیام رسان موبایل» در حوزه علمیه تولید شد

‌مسئول اداره فضای مجازی دفتر فناوری اطلاعات حوزه علمیه خراسان، گفت: نرم افزار پیام رسان …

مهندس ابراهیمی و مهندس جهرمی

حوزه علمیه خراسان به شبکه ملی اطلاعات متصل خواهد شد

حوزه علمیه خراسان به زودی با هماهنگی شرکت زیرساخت خراسان، به شبکه ملی اطلاعات متصل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.