مهندس ابراهیمی
مهندس ابراهیمی

رونمایی آزمایشی دو سامانه الکترونیکی در حوزه علمیه خراسان

مدیر دفتر فناوری و اطلاعات حوزه علمیه خراسان از رونمایی آزمایشی «سامانه آموزش الکترونیکی دانا» و «سامانه وب کنفرانس» در این حوزه خبر داد.

مهندس رضا ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه سامانه آموزش الکترونیکی دانا هفته گذشته به صورت آزمایشی توسط آیت الله سیدمصباح عاملی، مدیر حوزه علمیه خراسان تست شده است، گفت: این سامانه تا پایان مرداد ماه در یک جلسه رسمی به صورت علنی افتتاح خواهد شد و از اول مهر چند کلاس درس به صورت مجازی برگزار می شود.

مدیر دفتر فناوری و اطلاعات حوزه علمیه خراسان ابراز داشت: با توجه به اینکه بحث آموزش مجازی یکی از بروز ترین بسترهای آموزشی دنیا است و گرایش به آن روزبه‌روز بیشتر می شود، فراگیران با استفاده از ابزارهای الکترونیکی به یادگیری علوم مورد نیاز می پردازند.
ابراهیمی با اشاره به اینکه آموزش مجازی در زمان و مکان و هزینه ها صرفه جویی می‌کند، در خصوص مزایای این طرح گفت: عدم نیاز به حضور فیزیکی استاد و دانش پذیران، رعایت عدالت آموزشی، بهره گیری از تکنیک های سمعی و بصری و استفاده از اساتید برجسته حوزوی و … از مزایای آموزش الکترونیکی است.
مدیر دفتر فناوری و اطلاعات حوزه علمیه خراسان تصریح کرد: با توجه به اینکه اساتید برجسته حوزوی، فرصت کمتری برای حضور در مناطق کم برخوردار دارند لذا این سامانه امکان دسترسی همه افراد را در مکان های مختلف با دسترسی به اینترنت مهیا می سازد.
ابراهیمی اضافه کرد: سامانه آموزش الکترونیکی دانا محتوای مورد نیاز مخاطبان را با جذابیت های سمعی و بصری و امکانات و محتوای بیشتر از کلاسهای حضوری در اختیار می گذارد.
مدیر دفتر فناوری و اطلاعات حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه آموزش ها کاملا محتوا محور است به محتوای بارگذاری شده در این سامانه اشاره کرد و گفت: محتوا آماده و در اختیار دانش پذیران قرار می گیرد لذا هیچ محدودیتی برای مراجعه به هر درس وجود ندارد و افراد می توانند مدیریت لازم را با سطح توانمندی خود در سرعت و ارتقا فراگیری داشته باشند.
ابراهیمی در ادامه آموزش مجازی دروس عمومی حوزه را از اولویت های این سامانه برشمرد و اظهار کرد: با توجه به تغییر مقطع عمومی نظام جامع آموزش، اولویت با مقطع عمومی است و پس از تایید سطوح تخصصی نیز محدودیتی برای ارائه دروس تخصصی نداریم.
مدیر دفتر فناوری و اطلاعات حوزه علمیه خراسان همچنین خاطرنشان کرد: در صورت تامین محتوای مناسب تدریس، سامانه دانا امکان ارائه یک مقطع تحصیلی را به صورت کامل دارا است.
ابراهیمی با بیان اینکه محتوای مورد نیاز تدریس نیاز فعلی سامانه آموزش الکترونیکی دانا برای ارائه طرح درس ها است، گفت: از افرادی که توانمندی تولید محتوا در زمینه درسی، فوق برنامه، مشاوره، دوره های مهارتی ضمن خدمت و … را دارند در جهت تامین محتوای مورد نیاز سامانه، استقبال می کنیم.
مدیر دفتر فناوری و اطلاعات حوزه علمیه خراسان در پایان با اشاره به رونمایی آزمایشی سامانه وب کنفرانس گفت: این سامانه امکان استفاده همزمان به صورت زنده را برای چندین کاربر دارد و برای کرسی های مناظره، نقد، درس خارج و … بسیار مناسب است.
گفتنی است، دفتر فناوری اطلاعات حوزه علمیه خراسان با شعار حوزه انقلابی، اقدام و عمل در راستای تحول فناوری در این حوزه علمیه انقلابی، در یک سال اخیر سامانه مشابه یاب پژوهشی، نرم افزار پیام رسان هاتف، سامانه آموزش الکترونیکی دانا، سامانه وب کنفرانس و … را تولید کرده است.

درباره‌ی fava

حتما ببینید

مهندس رحمانی

برای اولین بار «نرم افزار پیام رسان موبایل» در حوزه علمیه تولید شد

‌مسئول اداره فضای مجازی دفتر فناوری اطلاعات حوزه علمیه خراسان، گفت: نرم افزار پیام رسان …

مهندس ابراهیمی و مهندس جهرمی

حوزه علمیه خراسان به شبکه ملی اطلاعات متصل خواهد شد

حوزه علمیه خراسان به زودی با هماهنگی شرکت زیرساخت خراسان، به شبکه ملی اطلاعات متصل …

مهندس قاسم زاده

ارتقای سرور های حوزه علمیه خراسان

مسئول اداره زیرساخت و امنیت دفتر فناوری اطلاعات حوزه علمیه خراسان گفت: سرورهای این حوزه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.